Surja - Prace Remontowe

Do czego wykorzystywany jest chwytak?

Surja Bud


bramki obrotowe

Od wielu lat producenci rozmaitych maszyn i narzędzi dążą do tego, aby ich produkty były jak najlepsze, a tym samym jak najbardziej usprawniały każdy rodzaj pracy i zapewniały pracownikom maksymalny poziom bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne w przypadku pracy niemal w każdej gałęzi przemysłu ciężkiego.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się różnorodne manipulatory przemysłowe, których nieodłączną częścią jest chwytak. Istnieją różne ich modele w zależności od zastosowania. Podstawowe rodzaje chwytaków to: chwytak hydrauliczny, chwytak mechaniczny oraz chwytak elektrohydrauliczny. Poszczególne modele sprawdzają się doskonale w przenoszeniu kamieni, drzewa, żwiru, odpadów komunalnych, surówki hutnicze, zużytych opon, a nawet odpadów pływających po wodzie i szlamu. Jak zatem widać, zakres zastosowania jest dość szeroki. W związku z tym, każdy chwytak, jeśli jest odpowiednio dobrany do rodzaju pracy stanowi doskonałą pomocą. Świetnie się sprawdza na placach budowy, na halach produkcyjnych i montażowych, a także wszędzie tam, gdzie wymaga się od człowieka dużego wysiłku fizycznego.

Pomimo różnorodnego zastosowania tego rodzaju urządzenia, wszystkie one wykonywane są zazwyczaj w ten sam sposób. Przede wszystkim, powinny być zbudowane z niezwykle odpornego na zniszczenia materiału, który zapewni chwytakom długą żywotność. Materiałem tym zazwyczaj jest stal manganowa. Ponadto, ważne, aby sprzęt był zgodny z normą FEM 1001/98 część I i posiadał oznakowanie CE. Wówczas można mieć pewność, że używanie manipulatora, który jest wyposażony w tego typu chwytak, gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństw oraz ergonomię pracy.

Większość chwytaków posiada również funkcję obrotu mechanicznego albo hydraulicznego i możliwość wykonywania pracy w pod każdym katem. Wszystkie te parametry sprawiają, że chwytak jest niezwykle atrakcyjnym urządzeniem dla każdego przedsiębiorstwa. Poprzez automatyzację procesów pracy zapewnia bezpieczeństwo, wydajność oraz efektywność wykonywanych czynności.

Narzędzia usprawniające pracę


Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą partnerów Surja Bud. Dzięki długotrwałej współpracy na rynku nieruchomości oferujemy możliwość wyboru produktów o najlepszych parametrach oraz jakości. Już dziś zapoznaj się z ofertą. Najwyższej jakości produkty oferowane w ramach usługi partnerskiej. Warto również zapoznać się z ofertą pozostałych partnerów: